Diecezja bydgoska: Rok Życia Konsekrowanego

Papież Franciszek ogłosił Rok Życia Konsekrowanego, który rozpocznie się  w całym Kościele w pierwszą niedzielę Adwentu, czyli 30 listopada.

Ogłaszając ten czas w listopadzie 2013 roku, papież powiedział: „W tym roku pragniemy uznać i wyznać nasze słabości, pragniemy też z mocą pokazać światu ile wśród nas jest świętości i żywotności. Jak wiele jest świętości ukrytej w naszych domach, klasztorach, ale przez to niemniej owocnej, która sprawia, że konsekrowani są «żywymi ikonami Boga» po trzykroć Świętego”.

W diecezji bydgoskiej uroczyste rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego odbędzie się 30 listopada o godz. 11 w kościele rektorskim Ducha Świętego w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Ducha Świętego przy Al. Jana Pawła II 117 w Bydgoszczy.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczyć będzie i Słowo  Boże wygłosi  biskup Ryszard  Karpiński  z Lublina. Wszystkie osoby konsekrowane oraz wiernych serdecznie zapraszamy do udziału w inauguracji tego wyjątkowego czasu.

Niech Rok Życia Konsekrowanego, który będzie trwał do 2 lutego 2016 roku, będzie czasem lepszego poznawania misji osób konsekrowanych w Kościele i w świecie, a także modlitwy o nowe i dobre powołania do tej ewangelicznej formy życia i służby.

Za: www.diecezja.bydgoszcz.pl