Home Wiadomości „Otwarte na Ducha Świętego – odnowić radość życia Ewangelią”

„Otwarte na Ducha Świętego – odnowić radość życia Ewangelią”

Redakcja

Otwarte na Ducha Świętego – odnowić radość życia Ewangelią” to temat tegorocznej XIII Kapituły Prowincjalnej, która odbyła się w dniach od 16 do 23 października 2014 roku w Prowincji Polskiej Zgromadzenia Sióstr Pielęgniarek Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka z siedzibą w Ołdrzychowicach Kłodzkich (woj. dolnośląskie).

Uroczystej Eucharystii rozpoczynającej ten ważny dla prowincji czas przewodniczył o. Jacek Kiciński CMF, który był jednocześnie moderatorem Kapituły.

Przełożona prowincjalna s.M. Daria Krawczyk rozpoczęła Kapitułę słowami: „Pragniemy, by czas Kapituły ożywił w nas entuzjazm wiary, entuzjazm spotkania z Jezusem i pragnienie posiadania Ducha Świętego, entuzjazm czynienia dobra i przenikania wszystkiego duchem Ewangelii. Kapituła Prowincjalna to ważne wydarzenie duchowe w naszej Polskiej Prowincji. To czas działania Pana w naszych myślach, sercu, czynach każdej z nas”.

Podczas Kapituły Wyborczej wybrany został nowy zarząd prowincji. Posługę przełożonej prowincjalnej pełnić będzie odtąd s.M. Bonita Miozga, wikarii prowincjalnej – s.M. Daria Krawczyk oraz radnych prowincjalnych: s.M. Aleksandra Kapica, s.M. Hilaris Zawadka i s.M. Eufemia Turkiewicz.

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda