Home Wiadomości 23 maja – nowe święto Pańskie w diecezjach polskich

23 maja – nowe święto Pańskie w diecezjach polskich

Redakcja

W czwartek, 23 maja w diecezjach polskich po raz pierwszy będziemy celebrować nowe święto Pańskie – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to tzw. święto ruchome i będzie w kalendarzu liturgicznym każdego roku w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

W związku z tym redakcja miesięcznika „Msza Święta” wydawanego przez Towarzystwo Chrystusowe poświęciła całą teologiczną część majowego numeru właśnie temu świętu. Prezentujemy więc pismo przewodniczącego Komisji Liturgicznej Episkopatu, bpa Adama Bałabucha, przybliżamy kulisy powstania, wyboru daty i teologiczne treści święta. W kolejnych artykułach pochylamy się nad rozumieniem kapłaństwa w Starym i Nowym Testamencie oraz analizujemy formularz mszalny i czytania biblijne.

Dopełnieniem całości jest prezentacja wszystkich tekstów własnych święta, czyli formularza Mszy, liturgii słowa na obecny rok C oraz pełnej liturgii godzin. Aby to wszystko zmieścić, poszerzyliśmy majowy numer naszego miesięcznika o kilka dodatkowych stron.

Oprócz tego duszpasterze w naszym dodatku homiletycznym znajdą homilię na ten dzień oraz kartkę znanych hlondianowskich „Modlitw Powszechnych” zawierającą wprowadzenie do Mszy, akt pokuty, modlitwę powszechną i słowo przed rozesłaniem. Wszystko to razem na pewno będzie pomocne w przygotowaniu i celebracji nowego święta. Więcej na stronie miesięcznika www.msza.tchr.org

ks. Jan Hadalski SChr
redaktor naczelny

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda