Home Wiadomości Czuwanie przy relikwiach papieskiej krwi

Czuwanie przy relikwiach papieskiej krwi

Redakcja

Raz w miesiącu w poznańskim klasztorze dominikanów można modlić się cały dzień przed relikwiami Błogosławionego Jana Pawła II. W ten sposób Ruch Lednicki chce przygotować wiernych do kanonizacji Ojca Świętego.

Relikwie w postaci kropli krwi Jana Pawła II znajdują się na co dzień na Lednicy – ponad dwa lata temu podarował je Ruchowi Lednickiemu kardynał Stanisław Dziwisz, tuż po beatyfikacji Papieża.

18 października tego roku wystawiono je wraz z pamiątkami po Janie Pawle II w kaplicy „U Pana Boga za Piecem”, znajdującej się przy klasztorze dominikanów w Poznaniu. Przez cały dzień modliło się przed nimi wiele osób.

Twórca Ruchu Lednickiego, o. Jan Góra postanowił, że relikwie będą odtąd wystawiane co miesiąc w piątki, zawsze w okolicach 16 dnia miesiąca – na pamiątkę dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Najbliższe wystawienie relikwii odbędzie się 15 listopada. Rozpocznie się ono o godz. 9, a zakończy mszą świętą o godz. 18. Przez cały dzień w kaplicy „U Pana Boga za Piecem” będzie można też posłuchać przemówień, które Ojciec Święty wygłosił do rodaków.

„Chcemy, aby te spotkania były comiesięcznym przygotowaniem do kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II” – mówi o. Góra.

Uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II odbędą się 27 kwietnia 2014 roku – w święto Bożego Miłosierdzia, które ustanowił Papież z Polski.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda