Home Wiadomości 40 kroków z ojcem Pałysem

40 kroków z ojcem Pałysem

Redakcja

Tradycja postu mówi: „poczekaj, ten brak ma sens” – podpowiada ojciec Krzysztof Pałys w swojej „Sztuce chodzenia po wodzie”.

Portal Stacja7.pl publikuje w Wielkim Poście memy z krótkimi myślami łódzkiego dominikanina, pochodzące z głoszonych przez niego kazań. Cykl „Sztuka chodzenia po wodzie” będzie zawierał 40 odcinków, nazywanych krokami.

„Gdy jest problem należy od razu go rozwiązać. Gdy czuje się głodny powinienem zaspokoić głód, gdy mam potrzebę szukam jej zaspokojenia. Szybko, od razu, każdy brak należy uzupełnić. Tradycja postu mówi inaczej: »poczekaj, ten brak ma sens«” – radzi w pierwszym kroku o. Pałys.

W kolejnym przestrzega: „Gdy ciało otrzymuje zbyt dużo jedzenia, gdy otacza nas zbyt dużo rzeczy i bodźców, także i duch staje się ociężały i otępiały”.

Zdaniem o. Pałysa: „Przyjemności po pewnym czasie zniewalają, podobnie jak czyjeś pochwały. Co jakiś czas należy więc wcisnąć »reset«. W ten sposób przywraca się właściwe proporcje”.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda