100 lat bazyliki w Panewnikach

19 lipca 1908 roku ks. kardynał Georg Kopp z Wrocławia, oddał Bogu na wyłączność materialne dzieło ludu śląskiego. W sobotę 19 lipca mija dokładnie 100 lat od chwili uroczystego poświęcenia bazyliki panewnickiej.

Tego dnia, podczas Mszy świętych sprawowanych jak w dzień powszedni, pragniemy z wdzięcznością wspominać to historyczne wydarzenie.Ponieważ dzień ten przypada w środku wakacji, wychodząc naprzeciw prośbom wiernych centralne uroczystości związane z Jubileuszem 100-lecia bazyliki przeniesiono na ostatnią niedzielę sierpnia.

Panewniccy duszpasterze już dziś zapraszają wszystkich sympatyków tego miejsca, aby w niedzielę 31 sierpnia 2008 roku, w dzień parafialnego odpustu św. Ludwika, dziękować Bogu za dar naszej świątyni. Sierpniowym uroczystościom, o których informować będziemy już niebawem, przewodniczyć będzie Prymas Polski – ks. kardynał Józef Glemp.

Przypominamy o możliwości codziennego zyskania odpustu zupełnego w bazylice; do 2 lutego 2009 roku w związku z Jubileuszem 100-lecia poświęcenia oraz do 29 czerwca 2009 roku w związku z Rokiem Świętego Pawła.
za: www.panewniki.franciszkanie.pl