Home WiadomościArchiwum 140 lat pobytu w Krakowie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

140 lat pobytu w Krakowie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Redakcja

8 maja 2008 roku minęło 140 lat pobytu i posługi apostolskiej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie (zgromadzenia, do którego należała św. Faustyna – przyp. red.). O godz. 17.00 została odprawiona msza święta jubileuszowa w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod przewodnictwem wicerektora Sanktuarium ks. prał. Franciszka Ślusarczyka.Ta msza rozpoczęła dziękczynną nowennę odprawianą w każdy czwartek z udziałem kapłanów diecezjalnych i zakonnych związanych w historii ze Zgromadzeniem Matki Bożej Miłosierdzia.

W niedzielę 11 maja w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbył się koncert zespołu "Nazaret", połączony z prezentacją posługi Zgromadzenia w Krakowie w ciągu 140 lat. Dochód z tego koncertu przeznaczony został na wyjazd zespołu "Nazaret" wraz z siostrami ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z misją głoszenia orędzia Miłosierdzia na Światowych Dniach Młodzieży w Sydney.

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia najpierw w "Domach Miłosierdzia" przy kościele Miłosierdzia Bożego na Smoleńsku, przy zbiegu ulic Straszewskiego i Zwierzynieckiej oraz w Łagiewnikach zajmowały się wychowaniem dziewcząt i kobiet potrzebujących moralnej odnowy (magdaleny). Dziś pełnią charyzmat św. Siostry Faustyny i w łagiewnickim Sanktuarium głoszą orędzia Miłosierdzia nie tylko dziewczętom w Domu Miłosierdzia (Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, w którym jest internat i 4 szkoły), ale także bardzo licznie przybywającym pielgrzymom, poprzez publikacje Wydawnictwa "Misericordia", media, a także własny kwartalnik "Orędzie Miłosierdzia".

Siostry zajmują się również formacją apostołów Bożego Miłosierdzia w stowarzyszeniu "Faustinum", które zrzesza ludzi z 68 krajów świata. Organizują sympozja, kongresy, dni skupienia, wyjeżdżają do innych parafii w kraju i poza jego granicami, by dzielić się tym "darem Boga dla naszych czasów", jakim jest życie i prorocka misja św. Siostry Faustyny.

s. M. Elżbieta Siepak ZMBM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda