Home WiadomościArchiwum 15 tys. zł od młodzieży na Świątynię Opatrzności Bożej

15 tys. zł od młodzieży na Świątynię Opatrzności Bożej

Redakcja

Dominikanin o. Jan Góra przekazał metropolicie warszawskiemu pieniądze, które były ofiarowane przez młodzież na Lednicy na rzecz powstającej w Warszawie Świątyni Opatrzności Bożej. Młodzi zebrali blisko 15 tysięcy złotych.

Cztery worki pieniędzy, oznakowane logiem Lednicy – rybą, przywiózł do Warszawy o. Jan Góra. Dominikanin poprosił młodzież, by włączyła się w ideę budowy Świątyni Opatrzności Bożej i zaproponował zbiórkę na ten cel podczas tegorocznego spotkania młodych nad Lednicą, 7 czerwca.

„Młodzi przyjęli ten pomysł bardzo entuzjastycznie. Przechodząc przez Bramę-Rybę, symbol Chrystusa, z radością wrzucali pieniądze – mówił o. Góra. W sumie zebrano 14 639,35 zł.

„Pieniądze mają swoją wartość, ale wartość zbiórki nad Lednicą nie tkwi w pieniądzach, tylko w zaangażowaniu naszej młodzieży i ich entuzjazmie – powiedział metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz, dziękując za ten dar. Zauważył przy tym, że w ten sposób Dzień Dziękczynienia – obchodzony w archidiecezji warszawskiej 1 czerwca – został niejako przedłużony o tydzień.

Podczas spotkania w kurii warszawskiej o. Góra przekazał też abp. Nyczowi egzemplarz "Podręcznika Pokolenia JP2". Książka, przygotowana przez młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów z Poznania, Jamnej i Lednicy, zawiera wszystkie przemówienia Jana Pawła II do młodzieży świata, Polski i Lednicy.

Tegorocznego spotkanie nad Lednicą odbyło się już po raz 12. Wzięło w nim udział ok. 70 tys. osób. Metropolita warszawski Kazimierz Nycz przewodniczył Mszy św. i pobłogosławił 15 wolontariuszy wyjeżdżających na misje m.in. do Zimbabwe, Mongolii, Zambii i Peru.

O. Jan Góra OP, decyzją 343. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 6 marca br. został członkiem Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

BP KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda