Home WiadomościArchiwum 150-lecie Zgromadzenia i 100-lecie Szymanowa

150-lecie Zgromadzenia i 100-lecie Szymanowa

Redakcja

Wszystkie Nasze Kochane Dzieci,

bardzo serdecznie pozdrawiam Was z wrześniowego Szymanowa wypełnionego po brzegi słońcem i dziewczęcym gwarem. Z wielkim wzruszeniem dziękuję wszystkim za wyrazy pamięci i dobre słowa życzeń. Świadomość, że wokół mnie jest tylu życzliwych ludzi, dodaje odwagi.

Bardzo serdecznie pozdrawiam Was z wrześniowego Szymanowa wypełnionego po brzegi słońcem i dziewczęcym gwarem. Z wielkim wzruszeniem dziękuję wszystkim za wyrazy pamięci i dobre słowa życzeń. Świadomość, że wokół mnie jest tylu życzliwych ludzi, dodaje odwagi.

Ten pierwszy list piszę w szczególnym czasie, ponieważ za niecały miesiąc będziemy świętować jubileusz stulecia naszej szkoły, a także 150 – lecia istnienia Zgromadzenia. Takie chwile są pełne radości i wzruszenia, wspomnień i nadziei. Zapraszam Was na tę jedyną w swoim rodzaju uroczystość – 4 października br.

Program przedstawia się następująco:

9.45 – powitanie Jego Eminencji Księdza Kardynała Prymasa Kardynała Józefa Glempa
10.00 – Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Prymasa Kard. Józefa Glempa
11.45 – Koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
12.30 – Poświęcenie tablic pamiątkowych oraz otwarcie wystawy p. t. „Dom nad porami roku”
12.45 – Obiad
14.30 – „Dobrze jest mieć taki dom” – spektakl teatralny w inscenizacji uczennic
15.30 – Przerwa
16.00 – „Wędrując…” Koncert w wykonaniu Józefa R. Drechny – śpiew, Beatrice Nicholas – fortepian

Przygotowujemy się na Wasze przyjęcie i otwieramy szeroko drzwi domu i serca. Chciałybyśmy, abyście przeżyły ten dzień w atmosferze przyjaźni i radości ze spotkania. Mamy nadzieję, że dopisze nam jesienne słońce.

Uroczystości są dla nas dużym wyzwaniem organizacyjnym, dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc np. w zakresie udzielenia noclegu.

Będziemy Wam wdzięczne za potwierdzenie udziału w październikowym spotkaniu. Możecie uczynić to telefonicznie (046 86 491 10 lub 11) oraz mailowo: [email protected]

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie w imieniu wszystkich sióstr z Szymanowa. Szymanów, 12 września 2008 r.

M. Wawrzyna / www.niepokalanki.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda