Home WiadomościArchiwum 40 rocznica śmierci Stygmatyka

40 rocznica śmierci Stygmatyka

Redakcja

W wielu kościołach 23 września zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia ku czci świętego Ojca Pio z okazji przypadającej w tym dniu 40 rocznicy jego śmierci.

Z tej okazji Bracia Mniejsi Kapucyni w Krakowie zapraszają tego dnia na uroczystą Mszę Świętą przy ul. Loretańskiej o godz. 19.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Jan Zając. Od godz. 6.30 do 19.00 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty i pojednania. Od 10.00 do 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Współbracia Ojca Pio dziękując za dar świętego Stygmatyka już od dłuższego czasu świętują jego rocznicę śmierci. Jednym z ważnych elementów świętowania tej rocznicy było VI Czuwanie ze świętym Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach w połowie czerwca br.

W związku z pamiątką śmierci Stygmatyka został wydany numer „Głosu Ojca Pio” , w którym można przeczytać o ostatnich dniach z jego życia. Także numer 38 „Niedzieli” z dodatkiem w postaci albumu został poświęcony życiu świętego. Miesięcznik „List” (lipiec/sierpień) wydał specjalny numer z płytą multimedialną o miejscach Ojca Pio oraz wrześniowy numer „Cudów i łask” wraz z płytą również został poświęcony postaci Świętego. Wśród ciekawych pozycji książkowych poświęconych osobie Stygmatyka z Gargano polecamy książkę wydawnictwa Serafin pod tytułem „Święty na przekór” .

Osoby zainteresowane pielgrzymowaniem do San Giovanni Rotondo mogą korzystać z nowo otwartego portalu www.doOjcaPio.pl , w którym można znaleźć informacje potrzebne do wyjazdu do grobu Stygmatyka.

za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda