Home WiadomościArchiwum Skórzec: uroczystości ku czci Cudownego Krzyża

Skórzec: uroczystości ku czci Cudownego Krzyża

Redakcja

"Witaj nam Krzyżu, Krzyżu uwielbiony…" Tak, z wielkim uczuciem, szczególnie w tych dniach, śpiewali miaszkańcy skórzeckiej i okolicznych parafii z racji przypadającej 14 września uroczystości odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Skórcu.

Cudowny Krzyż czuwający nad mieszkańcami Skórca i okoliczną ludnością, jak mówią dalej słowa pieśni śpiewanej każdorazowo przy okazji odsłaniania wizerunku Chrystusa ukrzyżowanego w skórzeckiej świątyni, "wiary i męstwa w trudach nam dodaje".

W tym roku uroczystości odpustowe rozpoczęły się w piątek 12 września, drogą krzyżową prowadzoną przez ks. Józefa Chaima MIC, przy licznym udziale wiernych, której trasa biegła od kapliczki w miejscowości Dąbrówka Stany do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 22.00 została odprawiona Msza święta. Przewodniczył jej ks. proboszcz Andrzej Kondraciuk MIC.

W sobotę wierni mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwie fatimskim, na które w szczególny sposób zostali zaproszeni członkowie grup AA i Al-Anon z racji intencji modlitwy o trzeżwość w rodzinach.

Główna Msza święta odpustowa była sprawowana w niedzielę, 14 września, a przewodniczył jej ks. Krzysztof Wałek, proboszcz sąsiedniej parafii Ruda Wolińska, który również wygłosił okolicznościową homilię. Mszę zakończyła uroczysta procesja z wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego.

za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda