Home WiadomościArchiwum 800-lecie Zakonu Ubogich Sióstr Świętej Klary

800-lecie Zakonu Ubogich Sióstr Świętej Klary

Redakcja
, a tym samym powstania Zakonu Ubogich Sióstr św. Klary.
W Asyżu, już w sobotę 16 IV, poprzedzi go czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono w katedrze św. Rufina, gdzie zostanie wspomniany epizod wręczenia palmy Klarze. Tego aktu dokonał przed ośmiu wiekami biskup asyski.

 
Z katedry św. Rufina ruszy procesja do Porcjunkuli, miejsca przyjęcia Klary przez św. Franciszka i jej konsekracji. W drodze zatrzyma się ona przy Protomonasterze św. Klary. W Porcjunkuli zgromadzeni zostaną przyjęci przez o. José Rodrígueza Carballo OFM, ministra generalnego zakonu braci mniejszych, następcy św. Franciszka, który dokona zamknięcia wigilii modlitewnej.

Celebracje 800-lecia Konsekracji św. Klary będą miały w Asyżu (i nie tylko) różne formy religijne i kulturalne. Główna uroczystość, kończąca jubileusz, przewidziana jest w uroczystość św. Klary, 11 VIII 2012 r.

We wspólnym liście ministrów generalnych pierwszego zakonu franciszkańskiego i trzeciego zakonu regularnego, wydanym 2 II 2011 r., stwierdza się, że jubileusz "nie jest wspominaniem chwalebnej przeszłości, lecz wydarzeniem, które staje się pamiątką mającą na celu «zaczerpnięcia także z własnej historii dalszego bodźca do odnowienia woli służenia Kościołowi» (Benedykt XVI)".
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda