Adwentowa choinka w Rzeszowie

091216a.png W kościele Ojców Dominikanów w Rzeszowie potrzebujących i ofiarodawców połączyła niezwykła adwentowa choinka. Zamiast bombek wiszą na niej karteczki z prośbami o mąkę, olej, kawę, a także ciepłe kurtki i buty. Chodzi o to żeby nikt nie został bez wsparcia.
Niepozorna choinka przy wejściu do kościoła dominikanów kryje w sobie wielką moc. Łączy potrzebujących wsparcia z tymi, którzy mogą i chcą pomóc. Choć w adwencie nie stawia ani nie przystraja choinek – tę ubrano z potrzeby serca.


Charytatywna grupa, działająca przy kościele zawiesiła na niej karteczki ze świątecznymi potrzebami ubogich parafian. Pomysł szybko chwycił.
Na karteczkach ludzie proszą o tak prozaiczne dary jak ciepłe buty na zimę, mąkę, cukier, herbatę czy witaminy. Wobec takich potrzeb nikt nie pozostaje obojętny.
 
Ten pomysł dominikanie przywieźli ze Stanów Zjednoczonych. I tak oto adwentowa choinka połączyła wielkie grono parafian. Przedświąteczna pomoc sprawia radość nie tylko tym, którzy dostają prezenty. Jeszcze większą tym, którzy mogą pomóc spełniając życzenia z karteczek.
 
Źródło: TVP Rzeszów