Home WiadomościArchiwum Anna Maria Lozano Díaz nową Służebnicą Bożą Rodziny Salezjańskiej

Anna Maria Lozano Díaz nową Służebnicą Bożą Rodziny Salezjańskiej

Redakcja
W piątek 29 stycznia Kongregacja ds. Kanonizacyjnych wydała “nihil obstat” odnośnie do rozpoczęcia dochodzenia diecezjalnego w sprawie Służebnicy Bożej Anny Marii Lozano Díaz (1883-1982), drugiej Przełożonej Generalnej Zgromadzenia Córek Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, założonego przez błogosławionego Luigiego Variara.

 
Anna Maria Lozano Diaz, urodzona 24 września 1883 r. w Oicatá (Kolumbia) w 1897 r. przeniosła się do lazaretu dla trędowatych w Agua de Dios z rodziną po zarażeniu się trądem jej ojca. Tam dziewczyna zafascynowała się charyzmatem ks. Luigiego Variara i zdecydowała się wstąpić do Zgromadzenia Sióstr, które ten zakładał. Matka Anna była Przełożoną Generalną przez bardzo długo, w różnych okresach czasu (1907-1919; 1922-1925; 1928-1968), wprowadzając na stałe charyzmat ofiarniczy do duchowości salezjańskiej. Umarła w opinii świętości w Agua de Dios w dniu 5 marca 1982 r.

Zgromadzenie Córek Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, żeńskie zgromadzenie zakonne na prawie papieskim, założone w 1905 r. przez kapłana salezjanina, błogosławionego Luigiego Variara w celu zapewnienia opieki duchowej i zdrowotnej   chorym na trąd, jest jedynym, które przyjmuje do życia konsekrowanego siostry, który zostały zarażone chorobą Hansena.

"Nihil obstat" podpisał w dniu 15 grudnia Prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, kard. Angelo Amato, sdb. Siostra Anna Maria Lozano jest 163. "wielką" Rodziny Salezjańskiej i 29. Służebnicą Bożą.

ANS – Watykan

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda