Home WiadomościArchiwum Błogosławieństwo nowego domu michalitów w Papui Nowej Gwinei

Błogosławieństwo nowego domu michalitów w Papui Nowej Gwinei

Redakcja
W święto Miłosierdzia Bożego, 19 kwietnia br. o godz. 17.00 po dwóch latach planowania i wysiłków budowniczych nowy dom michalitów w Rebiamul, Mount Hagen (Papua Nowa Gwinea) został oficjalnie otwarty i pobłogosławiony przez arcybiskupa Douglasa Younga. Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, patronka misjonarzy, została wybrana na patronkę nowego domu.

W uroczystości uczestniczyło ponad 40 osób. Pierwsza część spotkania odbyła się na zewnątrz, niejako pod nowym budynkiem, w miejscu gdzie w przyszłości planowana jest kaplica i sala spotkań.

Obok wymienionego abpa Douglasa Younga, gośćmi w czasie uroczystości byli: emerytowany abp Michael Meier, ks. Janusz Bieniek CSMA, przełożony delegatury na Pacyfiku, przedstawiciele i dobroczyńcy z misyjnego stowarzyszenie Świętego Michała w Australii: Nadia Caravello, Janette Merrotsy i Jason Hodges, misjonarze pracujący w sąsiedztwie michalitów oraz siostry i bracia z różnych zgromadzeń zakonnych.

Ks. Bogdan Świerczewski CSMA, przełożony wspólnoty michalitów w Papui Nowej Gwinei, powitał na początku zgromadzonych gości, po czym ks. Paweł Kopczyński CSMA poprowadził wieczorną modlitwę brewiarzową Nieszporów. Abp Douglas Young wygłosił homilię, w której mówił bardzo ciepło o księżach i braciach michalitach, o ich wartościowym wkładzie w głoszenie Dobrej Nowiny w Papui Nowej Gwinei. Podczas modlitwy wiernych polecano Bogu dobroczyńców i tych wszystkich, którzy swoją pomocą przyczynili się do powstania nowego domu michalitów i którzy nieustannie wspierają ich misję w PNG.

Po ceremonii poświęcenia wszyscy zebrani udali się do wnętrza nowego domu na przepyszne dania nowogwinejskie. Jak ktoś zrymował: Po nałożeniu na talerze wszyscy usiedli i milcząc żwawo jedli.

Zebranych wita ks. Bogdan Świerczewski
Polsko-nowogwinejska wspólnota michalitów z ks. Arcybiskupem
Dobroczyńcy z Australii z ks. Zdzisławem Kruczkiem. Od lewej: Jason Hodges, Nadia Caravello, ks. Zdzisław i Janette Merrotsy
Oj dobre wszystko, dobre…
Okolicznościowy tort z napisem w jęz. angielskim: Boże, błogosław nasz nowy dom. Michalici od lewej: Paweł Kopczyński, Paul Karowa, Bogdan Świerczewski, Józef Pękala i Zdzisław Kruczek.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda