Bonifratrzy mają najnowocześniejszy na Śląsku blok porodowy

Z radością informujemy, iż w środę, 31 sierpnia, po niespełna czterech miesiącach od rozpoczęcia modernizacji Szpital Zakonu Bonifratrów w Katowicach uruchomił najnowocześniejszy blok porodowy i oddział noworodków na Śląsku.

 
Sale jednoosobowe z indywidualnym węzłem sanitarnym, wanny relaksacyjne oraz specjalna wanna do porodu w wodzie, łóżka na piloty, mobilny monitoring kardiotokograficzny, umożliwiający spacery rodzących po wyodrębnionym tylko dla nich korytarzu, automatyczne drzwi i zapewniające pełną aseptykę wbudowane w ściany szklane szafy, komfortowy pokój dla taty, podłogi w kolorze inkubatorów. Takie europejskie standardy przygotowaliśmy dla przyszłych mam.

Zapewniamy przyszłym rodzicom najnowocześniejsze rozwiązania do intymnych porodów rodzinnych. Panie, którym zależy na obecności w tym najważniejszym dla nich momencie jedynie ojca dziecka, mogą czuć się w pełni bezpieczne dzięki monitoringowi KTG i kamer TV przemysłowej. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko intymność, ale przede wszystkim fachową opiekę dla mamy i dziecka podczas porodu. Obraz z monitoringu będzie bowiem transmitowany do konsoli, gdzie gotowy do pomocy czuwa pełny zespół położnych i lekarzy.

 
W ramach Bloku Porodowego uruchomiliśmy:
•    Izbę przyjęć położniczą
•    trzy sale porodowe z indywidualnym węzłem sanitarnym,
•    nowocześnie wyposażoną salę cięć cesarskich.

W ramach Oddziału Noworodków uruchomiliśmy:
•    nowoczesną strefę opieki nad noworodkiem z pełnym monitoringiem obejmującą salę intensywnej opieki medycznej, salę opieki pośredniej, salę obserwacji.
•    pomieszczenie dla matki karmiącej

Cieszymy się że udało się stworzyć nie tylko profesjonalną przestrzeń medyczną, ale także zachować rodzinny charakter pokoi umożliwiający przeżywanie tej ważnej chwili w życiu przez obojga rodziców.

 
Więcej na: www.bonifratrzy.pl