Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi: Ku czci św. Bonawentury – Pakość

Bracia Mniejsi: Ku czci św. Bonawentury – Pakość

Redakcja
W piątek 15 lipca w Pakości obchodzono Uroczystość św. Bonawentury, drugiego założyciela naszego Zakonu. Tegorocznym kaznodzieją odpustowym był o. Walenty z Torunia. W swoim słowie przypomniał, że Doktor Seraficki odznaczał się wyjątkową mądrością i gorącą miłością do Boga i człowieka, a jej źródłem był sam Jezus Chrystus. Znamiennym rysem patrona pakoskiej parafii była niewątpliwie cnota pokory, której wyrazem był fakt pomywania przez niego naczyń w chwili otrzymania wiadomości o przyznanej mu przez papieża godności kardynalskiej.

 
O. Walenty zachęcał w duchu św. Bonawentury do głębokiego przeżywania Mszy św., a przy tym urzekał słuchaczy serdecznymi słowami: „Moi kochani". Cała uroczystość nabrała wyjątkowego charakteru dzięki wspaniałej oprawie muzycznej przygotowanej przez franciszkańską młodzież przeżywającą swoje rekolekcje w Pakości. Przy akompaniamencie skrzypiec wzywano wstawiennictwa św. Bonawentury w słowami: „Sancte Bonawentura, ora pro nobis".

Konstantyn Sokołowski OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda