Home WiadomościArchiwum Brazylia: XVIII Festiwal Piosenki Pallotyńskiej

Brazylia: XVIII Festiwal Piosenki Pallotyńskiej

Redakcja

6 września 2008 roku odbył się XVIII Festiwal Piosenki Pallotyńskiej. Jako że każdego roku organizowany jest w innej wspólnocie pallotyńskiej, w tym roku odbył się w parafii św. Benedykta Czarnego w Itaperunie, gdzie gościnnie przyjął nas ks. Zbigniew Lewandowski SAC.

Tegoroczna edycja Festiwalu obrała za temat muzykę mówiącą o służbie bliźniemu, co też zostało w piękny sposób ukazane przez zespoły, które ułożyły bardzo ładną muzykę specjalnie na tę okazję. Uczestniczyło 6 zespołów, które reprezentowały pallotyńskie parafie: św. Rocha, Miłosierdzia Bożego, św. Elżbiety (z Rio de Janeiro), Matki Bożej Fatimskiej (z Niteroi), św. Benedykta i św. Rity (z Itaperuny).

Z ogromną radością wyruszyliśmy z Niteroi w kierunku Itaperuny, klimat zjednoczenia, przyjaźni i radości królował już od samego początku 6-godzinnej podróży. Po przyjeździe zostaliśmy przywitani wspaniałym śniadaniem i o godz. 10.00 udaliśmy się do kościoła, aby uczestniczyć we Mszy św. na otwarcie Festiwalu. Mszy przewodniczył Ksiądz Regionał Jan Stawicki SAC, zaś koncelebransami byli księża: Zbigniew Lewandowski SAC, Stefan Kajfasz SAC, Jose Zavorski SAC, Josiel da Silva SAC i Francisco Marques SAC. Po pokarmie dla duszy nastąpił pokarm dla ciała, a zaraz po nim występy zespołów.

Każdy zespół przedstawił się bardzo dobrze z muzyką w różnym rytmie i tonie. Było widać, że każdy zespół przygotował się do Festiwalu. Przedstawiał najpierw muzykę znaną dla publiczności, a następnie piosenkę konkursową napisaną specjalnie na ten Festiwal. Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów nastąpił moment wspólnej zabawy, aby dać czas sędziom na naradę. Po nerwowym oczekiwaniu dostojne jury ogłosiło wyniki. Dla naszej wielkiej radości zwycięskim zespołem okazał się zespół z Niteroi z parafii Matki Bożej Fatimskiej, który uzyskał również nagrodę za najlepszą interpretację. Drugie i trzecie miejsce zostało przyznane dla zespołów z Itaperuny.

Festiwal to wspaniały czas, który poprzez radość młodzieży i muzykę śpiewaną przez nich dał nam możliwość jeszcze lepszego poznania charyzmatu naszego założyciela św. Wincentego Pallottiego. Wszyscy zobaczyli, że być pallotynem znaczy być radosnym, zjednoczonym oraz że nauka pozostawiona przez św. Wincentego prowadzi nas do większego zjednoczenia z Bogiem. Miłość, zjednoczenie i respektowanie bliźniego.

za: www.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda