Home WiadomościArchiwum CFD: Cantalamessa, Grzywocz i Pelanowski raz jeszcze

CFD: Cantalamessa, Grzywocz i Pelanowski raz jeszcze

Redakcja
Gdzie w dzisiejszym świecie można znaleźć Bożego przewodnika? Jak żyć w świetle i mocy Ducha Świętego? Jak odkrywać i właściwie przeżywać świat swoich uczuć? Na te pytania lub im podobne próbowali odpowiedzieć o. Raniero Cantalamessa OFM Cap., ks. Krzysztof Grzywocz i Augustyn Pelanowski OSPPE. Popularne numery Zeszytów Formacji Duchowej znowu dostępne!

 
Wymienieni wyżej rekolekcjoniści uczynili to w czasie spotkań prowadzonych w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie prowadzonych w odpowiednio w 2009, 2006 i 2005 roku. Treści ich rozważań zostały opublikowane w kolejnych numerach (nr 32, nr 41 i nr 44) kwartalnika "Zeszyty Formacji Duchowej" redagowanych we wspomnianym krakowskim ośrodku formacyjnym.

Na początku 2011 roku, w związku z wyczerpaniem nakładu i dużym zapotrzebowaniem, wznowiono trzy numery Zeszytów zatytułowane: "Życie w mocy Ducha" – Raniero Cantalamessa OFM Cap., "Uczucia niekochane" – ks. Krzysztof Grzywocz oraz "W poszukiwaniu Bożych przewodników" – Augustyn Pelanowski OSPPE.ZFD nr 32: "Życie w mocy Ducha" – o. Raniero Cantalamessa OFM Cap.
O. Raniero Cantalamessa gościł w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w październiku 2005 roku. W ramach corocznych Dni Duchowości Biblijnej (14-16 X 2005) przeprowadził sesję na temat "Życie w mocy Ducha". Członek zakonu kapucynów od 1980 roku jest kaznodzieją Domu Papieskiego. Prowadzi również rekolekcje i spotkania w wielu zakątkach świata. W czasie pobytu w krakowskim CFD kaznodzieja papieski zgłębiał drugi rozdział Dziejów Apostolskich opisujący wydarzenie Pięćdziesiątnicy. W numerze 32 "Zeszytów Formacji Duchowej udostępniamy czytelnikom, również tym, którzy nie mieli okazji uczestniczenia w sesji na żywo, treści konferencji kaznodziei papieskiego do lektury i osobistego przemodlenia.

ZFD nr 41: "Uczucia niekochane" – ks. Krzysztof Grzywocz
Numer 41 "Zeszytów Formacji Duchowej" zawiera zapis treści, którymi dzielił się ks. Krzysztof Grzywocz w czasie sesji formacyjnej w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Sesja pt. "Kierownictwo duchowe a uczucia niekochane" odbyła się w dniach 6-8 października 2006 r. Autor jest rekolekcjonistą, ojcem duchownym WSD w Opolu, wykładowcą teologii duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, współpracownikiem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów.

ZFD nr 44: "W poszukiwaniu Bożych przewodników" – Augustyn Pelanowski OSPEE
Numer 44 "Zeszytów Formacji Duchowej" stanowi pokłosie i rozszerzenie treści wygłoszonych przez o. Augustyna Pelanowskiego OSPEE w czasie sesji formacyjnej w CFD Salwatorianów w Krakowie w dniach 30 stycznia – 1 lutego 2009 r. O. Pelanowski jest członkiem zakonu paulinów, rekolekcjonistą, ojccem duchownym WSD OO. Paulinów na krakowskiej Skałce, autorem komentarzy biblijnych w "Gościu Niedzielnym". Sesja, którą prowadził, odbyła się w ramach Szkoły Biblijnej, nosiła tytuł "W poszukiwaniu Bożych przewodników. Księga Sędziów".


Adres Redakcji:

Zeszyty Formacji Duchowej
ul. św. Jacka 16, 30-364 Kraków
tel. 12 269 2397; fax. 12 254 6060
kom. 694 448 170
www.cfd.sds.pl; e-mail: [email protected]
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda