Home WiadomościArchiwum Franciszkanie: Medal na Rok Kolbiański

Franciszkanie: Medal na Rok Kolbiański

Redakcja
Z racji ogłoszonego przez Senat Polski Roku Kolbiańskiego (2011) powstaje wiele ciekawych inicjatyw mających na celu rozszerzanie myśli tego niezwykłego świętego, którego nasz Papież Jan Paweł II nazwał „Patronem naszych trudnych czasów”. Nasz klasztor [OO. Franciszkanów w Gdyni] i parafia aktywnie włącza się w świętowanie Roku św. Maksymiliana, tym bardziej, że franciszkanie wcześniej obwołali obecny czas Rokiem świętego z Niepokalanowa.

 
Jednym z elementów przybliżania postaci św. Maksymiliana było otwarcie jego celi w naszym klasztorze. Kolejnym jest wybicie pamiątkowego medalu.

Jego prezentacji dokonał Proboszcz o. Jan na Mszy św. w miniony czwartek 17 lutego. Eucharystia została odprawiona w Sanktuarium św. Maksymiliana, które mieści się w naszym kościele św. Antoniego w siedemdziesiątą rocznicę pojmania św. Maksymiliana i przewiezienia go na Pawiak w Warszawie. Po Mszy św. i uczczeniu relikwii św. Maksymiliana o. Jan pokazał zebranym na liturgii medal – każdy mógł go zobaczyć z bliska.

Na medalu widnieje Święty i nasz franciszkański kościół oraz napis: Rok świętego Maksymiliana 1941-2011. Rewers zaś ukazuje Sanktuarium Świętego i napis: Męczenniku miłości daj siłę ducha oraz Gdynia.

Więcej na: www.gdynia.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda