Home WiadomościArchiwum Chrystusowcy: Międzynarodowa konferencja polonijna w Domu Głównym

Chrystusowcy: Międzynarodowa konferencja polonijna w Domu Głównym

Redakcja
W dniu 12 października w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyła się międzynarodowa konferencja polonijna pod hasłem „Duszpasterstwo migrantów – duszpasterstwem rodzin". 

 
Sympozjum zostało zorganizowane przez Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego (IDE) i Ruch Apostolatu Emigracyjnego (RAE), które działają w ramach Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz przez Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Główny organizator konferencji – dyrektor IDE, ks. Wiesław Wójcik TChr przygotował bardzo bogaty program [KLIKNIJ]. Podczas spotkania naukowcy i duszpasterze emigracyjni z Brazylii, Hiszpanii, Włoch, Danii oraz Irlandii, podjęli refleksję nad problematyką współczesnej rodziny na emigracji i rozdzielonej przez wyjazdy emigracyjne.

W konferencji wzięli udział przełożeni Towarzystwa Chrystusowego z wikariuszem generalnym na czele, księża wikariusze i katecheci Towarzystwa Chrystusowego w ramach swojego dorocznego spotkania formacyjnego; klerycy i wychowawcy seminarium Towarzystwa, grupa Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla z przełożoną generalną i wikarią generalną oraz inni przybyli goście zainteresowani tematyką. Konferencja rozpoczęła się o godz. 9.00 Mszą św. pod przewodnictwem i z homilią ks. bpa Wojciecha Polaka, delegata KEP ds. duszpasterstwa migrantów. Kilka zdjęć TUTAJ .

Przy okazji zapraszamy na internetową stronę Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda