Home WiadomościArchiwum Chrystusowcy: Niezwykły jubileusz

Chrystusowcy: Niezwykły jubileusz

Redakcja
W liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła, 22 lutego przypadła 69. rocznica święceń kapłańskich naszego współbrata ks. Witolda Stańczaka (97 lat). Z tej okazji, w domu nowicjackim w Mórkowie, gdzie od wielu lat mieszka ks. Witold, została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem czcigodnego Jubilata.

 
Wraz z nim koncelebrowali współbracia z Mórkowa oraz goście przybyli z Domu Głównego z Poznania, z Puszczykowa i Szczecina, w sumie 17. We Mszy uczestniczyli oczywiście nowicjusze oraz grono przyjaciół ks. Witolda. Homilię wygłosił ks. dr Edward Szymanek, wykładowca Nowego Testamentu w naszym seminarium i wychowanek dostojnego Jubilata. Po Mszy Świętej wszyscy przeszli do refektarza, by przy wspólnym stole przedłużyć radość tego spotkania. Uroczystość uświetnił także przełożony generalny Towarzystwa ks. Tomasz Sielicki, który w refektarzu złożył ks. Witoldowi najserdeczniejsze życzenia. Wszyscy wspólnie odśpiewali drogiemu jubilatowi Ad multos Annos, pragnąc tym samym podziękować za świadectwo życia zakonnego i kapłańskiego, prosząc jednocześnie Pana Boga o dalsze łaski na dalsze lata kapłańskiego posługiwania.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda