Home WiadomościArchiwum Ciekawostki: Brazylia – Barack Obama cytuje Ks. Bosko

Ciekawostki: Brazylia – Barack Obama cytuje Ks. Bosko

Redakcja
Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, przebywający z wizytą w Brazylii w dniach 19-20 marca w celu rozszerzenia i polepszenia stosunków politycznych i handlowych pomiędzy obu krajami, w czasie swojego przemówienia do przedsiębiorców przypomniał o śnie Ks. Bosko, który dotyczył miasta Brasilia.

 
Barack Obama spotkał się w sobotę 19 marca w mieście Brasilia z brazylijskimi przedsiębiorcami. W swoim przemówieniu prezydent uwypuklił zainteresowanie wzmocnieniem współpracy w zakresie importu i eksportu ze szczególnym odniesieniem do ropy naftowej.

Na zakończenie swojego wystąpienia, trwającego około dwudziestu minut, Obama przypomniał sen Ks. Bosko: „Brasilia jest młodym miastem, liczącym zaledwie 51 lat, ale które zostało zapoczątkowane przeszło wiek temu; w roku 1883 r. Ks. Bosko ujrzał we śnie, że pewnego dnia zostanie wybudowana stolica wielkiego państwa, pomiędzy 15 a 20 równoleżnikiem, która stanie się wzorcem przyszłości i zapewni korzyści każdemu brazylijskiemu obywatelowi".

"Dzisiaj to miasto i ten kraj są wzorcem przyszłości, ukazując, że demokracja jest najlepszym towarzyszem przyszłości. Jako przyjaciele i sąsiedzi żyjemy tą samą historią. Chcemy stanowić część tej samej przyszłości i realizować wspólnie z wami amerykański sen" – dodał prezydent.

ANS – Brasilia

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda