Franciszkanie – Chimbote: nowy budynek rekolekcyjny

W ostatnich dniach odbyły się pierwsze rekolekcje w nowym budynku domu rekolekcyjnego franciszkanów „Paz y Bien” w Chimbote (Peru). Do tej pory ośrodek dysponował dwoma sypialniami grupowymi, które mogły pomieścić czterdzieści osób. Kilka dni temu otarto nowy budynek z szesnastoma pokojami, w których można przyjąć trzydzieści dwie osoby. Każdy z pokoi posiada prysznic i łazienkę. Oprócz tego, w tym samym budynku znajduje się sala konferencyjna o powierzchni 100m2.

 
Pierwszą grupą, która przeżywała tutaj swoje rekolekcje, byli świeccy terezjanie. Opuściła ośrodek bardzo zadowoleni. – Ojcze, ten ośrodek ma wielką przyszłość – powiedziała na pożegnanie ich opiekunka – dr Teresa Ferrer.

Na początku marca, swoje pierwsze spotkanie w 2011 roku odbyła tutaj rada delegatury franciszkanów w Peru, która również miała okazję do poznania obiektu.
 
Rozbudowa centrum rekolekcyjnego była możliwa dzięki pomocy finansowej z Niemiec. Różne diecezje, grupy parafialne i rodziny wspomogły to dzieło. Dzięki nim można obecnie przyjmować w ośrodku dwie grupy na raz, co spowoduje, że być może ośrodek będzie w stanie utrzymać się bez dotacji z zewnątrz.

Chciałbym również podzielić się wielką radością wiernych, którzy odwiedzają dom „Paz z Bien" (Pokój i Dobro). W tych nowych warunkach i dzięki pracownikom ośrodka mogą rzeczywiście odkryć pokój i dobroć Bożą. Jeśli nasza posługa przyczynia się do tego – misja franciszkanów zostaje spełniona.
 
Tak naprawdę, to jeszcze trochę brakuje byśmy byli domem rekolekcyjnym w pełni tego słowa znaczeniu: brakuje kaplicy, kuchni i refektarza. Liczymy na dalszą pomoc od Boga i od ludzi w realizacji tego projektu.

Pokój i Dobro z tego pięknego domu!

Fr. Miguel Stockinger

Za: www.zakonfranciszkanow.pl