Home WiadomościArchiwum Czuwanie Młodych w Łanowicach

Czuwanie Młodych w Łanowicach

Redakcja

W dniach 21-24 sierpnia 2008 roku w Łanowicach na Ukrainie odbyło się IV Saletyńskie Czuwanie Młodych. Wzięło w nim udział ponad 120 młodych ludzi nie tylko z naszych saletyńskich parafii z Buska, Nikopola i Łanowic, ale także z Sambora, Strzelczysk, Pnikuta, Buczacza, Ivano-Frankivska i Lwowa.

Jak podkreślają Organizatorzy Czuwania – był to czas modlitwy, zabawy i przeżywania wspólnoty. Codzienna Eucharystia, konferencje, praca w grupach, Droga Krzyżowa wśród łanowickich domów, Adoracja Najświętszego Sakramentu, czuwanie przy Krzyżu, wspólny śpiew, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec – to wszystko po to byśmy, jak głosiło tegoroczne hasło, stawali się coraz bardziej uczniami Chrystusa.

Nie zabrakło też znanych z dębowieckich spotkań młodych: Polki western i Tańca belgijskiego. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego dzieła i mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w Łanowicach na V Czuwaniu Młodych. Dziękujemy ks. Wacławowi Turoniowi MS za udostępnienie zdjęć.

za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda