Home WiadomościArchiwum Zakończył się Festiwal Pieśń Naszych Korzeni

Zakończył się Festiwal Pieśń Naszych Korzeni

Redakcja

Przez tydzień głównie w zabytkowych jarosławskich świątyniach rozbrzmiewała muzyka tak różna kulturowo od tej, której przywykliśmy słuchać na co dzień, a festiwalowi goście obok udziału w koncertach mogli uczestniczyć m.in. w warsztatach chorału gregoriańskiego, ucząc się podstaw tego śpiewu.

Podczas tegorocznych warsztatów muzycznych prowadzonych przez badaczy i specjalistów świeckich oraz duchownych ich uczestnicy mogli także sprawdzić w praktyce swe możliwości muzyczne w czasie codziennych Jutrzni, Nieszporów i Eucharystii. W wieczornych koncertach oprócz muzyki greckiej można było usłyszeć m.in. tradycyjne pieśni amerykańskie w wykonaniu Tima Eriksena, polskie pieśni maryjne w przekazie Kapeli Brodów oraz pieśni liturgiczne. Festiwalowa publiczność miała też okazję zapoznać się z muzyką rodem z meczetu, gdyż z koncertem klasycznych religijnych pieśni perskich wystąpił Bahram Sarang z zespołem "Chakad".

Wyjątkowy był także koncert tradycyjnych liturgicznych śpiewów polifonicznych w wykonaniu Confraternita di Sessa Aurunca z Włoch – pisze Nasz Dziennik. Tegoroczny festiwal zakończyła Msza Święta Gregoriańska, której w niedzielny poranek w dominikańskiej bazylice Matki Bożej Bolesnej przewodniczył ks. bp Adam Szal.

za: www.naszdziennik.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda