Home WiadomościArchiwum Dębowiec: Trwa Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych

Dębowiec: Trwa Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych

Redakcja
Dnia 4 lipca 2011 roku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła pod hasłem Zagubieni w sieci rozpoczęło się XXIV Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych. Bierze w nim udział ponad 2600 osób z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Organizatorami są Misjonarze Saletyni.

 
Pierwsi uczestnicy pojawili się w Polskim La Salette już we wczesnych godzinach porannych. Cały dzień upłynął  pod znakiem zapisów oraz nawiązywania nowych znajomości między przybyłą młodzieżą. Popołudniowy program TV DĘBOWIEC i wieczorny koncert zespołu Bethel stały się świetną okazją do zabawy i integracji.

Atmosfera, jaka towarzyszyła młodym przez cały dzień wskazuje, że nadchodzący tydzień w Domu Matki będzie czasem radości i entuzjazmu wypływającego z wiary i spotkania z innymi ludźmi.

Przez cały tydzień muzyczną oprawą zajął się zespół ewangelizacyjny En Gedi, który w piątek zagra koncert uwielbienia.

Zapraszamy do śledzenia relacji z każdego dnia oraz do modlitwy w intencji wszystkich przybyłych do Dębowca.

 
Biuro prasowe MSSM
 
 

 
Dębowiec: Drugi dzień MSSM

Zakończył się drugi dzień Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych (MSSM) w Dębowcu. Tradycyjnie wtorek jest poświęcany na przygotowanie i celebrację sakramentu pokuty i pojednania.

Maryja w La Salette wzywa cały świat do pokuty za grzechy. W odpowiedzi na wezwanie Pięknej Pani na początku Spotkania Młodych cały dzień przeznaczamy na refleksję i pokutę. Dzisiejszy konferencjonista – ks. Karol Tomczak MS w przedpołudniowym rozważaniu wprowadzał nas w istotę sakramentu pokuty.
 
Następnie uczestnicy oglądnęli film pt. Teraz i zawsze. Pod obiedzie odbyło się nabożeństwo połączone z rachunkiem sumienia i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Boża Amnestia – jak w Dębowcu określamy spowiedź – trwała do godzin wieczornych. W tej posłudze jednania służyło ponad siedemdziesięciu kapłanów

Dzień refleksji i zadumy zakończył się bardzo radośnie – spotkaniem z Jezusem Chrystusem w Eucharystii. W godzinie Apelu Jasnogórskiego, dzięki postulantom ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów nasze umysły i serca skierowały się w stronę La Salette. Bracia z postulatu przybliżyli nam orędzie Maryi skierowane do Maksymina i Melanii 165 lat temu. Zmienna aura nie przeszkodziła ponad 2600 osób w dobrym przeżyciu tego dnia.

 
Biuro prasowe MSSM
 
Więcej na (filmy): www.saletyni.pl
 

 
Dębowiec: Trzeci dzień MSSM
 
Środa to trzeci dzień XXIV Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych. Upłynął on pod znakiem intensywnego rozważania hasła tegorocznego Spotkania – Zagubieni w sieci. Konferencję poprowadził Tomasz Terlikowski z Warszawy.

Tomasz Terlikowski – jeden z najpopularniejszych polskich publicystów, związany obecnie z Fronda.pl, ojciec czwórki dzieci. Spotkanie z człowiekiem mediów z pewnością było dla wszystkich uczestników interesującym doświadczeniem. Tomasz Terlikowski dał świadectwo swojej wiary. Podkreślił, że tylko Bóg – najlepszy Ojciec może nas bezpiecznie przeprowadzić przez medialną sieć. Zasady Ewangelii nie zmieniły się i tak samo mogą stać się drogowskazem dla nas, ludzi XXI wieku. W swojej konferencji podkreślił, że świat mediów jest rzeczywistością wirtualną, prawdziwie życie dokonuje się w naszej codzienności – w relacjach jakie zawiązujemy z innymi ludźmi. Podczas drugiego spotkania z panem Terlikowskim uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań.

Centralnym punktem dnia była eucharystia z kazaniem ks. Piotra Adamczyka ze Starego Sącza i ks. Michała Dąbrówki z Podegrodzia. Wieczorem dyskotekę poprowadził DJ FROST – pomimo deszczu wszyscy się świetnie bawili.

Biuro Prasowe MSSM

Więcej na (filmy): www.saletyni.pl

 

 
Dębowiec: Czwarty dzień XXIV MSSM

Czwartek to tradycyjnie  w czasie Międzynarodowego Spotkania Młodych dzień poświęcony tematowi powołania. Tego dnia neoprezbiterzy celebrują mszę św. prymicyjną i udzielają specjalnego błogosławieństwa. Tak było i w tym roku.

Poranną konferencję, wprowadzającą w temat powołania poprowadził ks. Artur Ważny z Tarnowa. Swoje rozważanie oparł na ewangelicznej opowieści o Zwiastowaniu. Wskazując 8 kroków do rozpoznania swojego powołania, ks. Ważny wezwał uczestników przede wszystkim do modlitwy o odnalezienie swojej drogi i otwartości na Boże znaki. Znaleźć swoje powołania znaczy stać się człowiekiem szczęśliwym, dlatego poszukiwanie go dla każdego człowieka jest ważne. Goście, którzy przyjechali wraz z księdzem konferencjonistą – redemptorysta i małżonkowie – podzielili się świadectwem swojego powołania.

Gość dnia, odtwórca roli ks. Jerzego Popiełuszki w filmie Popiełuszko, wolność jest w nas – Adam Woronowicz popołudniu podzielił się niesamowitym świadectwem swojego życia i wiary. Znany polski aktor, nawiązując do myśli przewodniej dnia uświadomił uczestnikom znaczenie kapłaństwa i małżeństwa. Pan Woronowicz podkreślił przede wszystkim odpowiedzialność tych, którzy podejmują się powołania kapłańskiego lub małżeńskiego. Siły do spełniania obowiązków stanu każdy człowiek powinien czerpać z modlitwy i kontaktu z Bogiem, który każdemu daje tylko taki krzyż, jaki człowiek potrafi unieść. Uczestnicy chętnie skorzystali z możliwości zadawania pytań Panu Woronowiczowi, który z otwartością opowiadał o pracy aktora.

Wieczorem wystąpił zespół Siewcy Lednicy. Ich koncert stał się modlitwą i swoistym wyznaniem wiary młodych ludzi zgromadzonych na placu sanktuaryjnym. 

 
Biuro prasowe MSSM
 
 

 
Dębowiec: Piąty dzień XXIV MSSM

XXIV Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu powoli dobiega końca. Piątek – ostatni pełny dzień naszego Spotkania obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

Tradycyjnie Jutrznia była początkiem dnia. Dzień śmierci Chrystusa w szczególny sposób poświęciliśmy na naukę modlitwy Słowem Bożym. Gościliśmy dwóch znakomitych konferencjonistów: Lecha Dokowicza i ks. Marka Bałwasa.

Lech Dokowicz – producent filmowy, w młodości mocno związany z ruchem techno. Po tym jak odkrył działanie szatana w środowisku muzycznym, w które był zaangażowany przeszedł niesamowitą drogę nawrócenia. Dzięki jego świadectwu mogliśmy dowiedzieć się o kulisach manipulacji i przemycaniu złych wartości do świata mediów.

Po południu kazanie i konferencję wygłosił ks. Marek Bałwas – niepełnosprawny kapłan diecezji włocławskiej. W swojej niepełnosprawności ks. Bałwas pokazuje ukrzyżowanego Chrystusa, który każdego człowieka chce dotknąć swoją Miłością.

Dzień zakończył się koncertem pt. Uwielbienie Mistrza połączonym z adoracją eucharystycznego Pana. Wszyscy obecni na placu oklaskami witali, tego który nas zgromadził – Jezusa Chrystusa.

Od godziny 21.45 do 23.45 Księża Organizatorzy – ks. Maciej Kucharzyk MS, ks. Piotr Szweda MS i ks. Wiesław Węgrzyn wraz z Grupą Organizacyjną MSSM wzięli udział w audycji Czas wzrastania w Radiu Maryja, na żywo z Dębowca.

Biuro Prasowe MSSM 

 

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda