Home WiadomościArchiwum Dominikanie o Prawdzie

Dominikanie o Prawdzie

Redakcja
„Dominikanie o prawdzie. Studia interdyscyplinarne" to tytuł tomu zawierającego materiały z konferencji pod tym samym tytułem zorganizowanej w sześćsetną rocznicę powstania Studium Generalnego w Krakowie. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa W drodze.

 
Autorzy artykułów – jak zaznacza we wstępie do publikacji Tomasz Gałuszka OP – starali się spojrzeć na zagadnienie prawdy z czterech uzupełniających się perspektyw: biblijnej (Piotr Oktaba OP, Krzysztof Sonek OP), teologicznej (Piotr Lichacz OP, Mateusz Przanowski OP, Grzegorz Mazur OP, Robert Plich OP), filozoficznej (Marek Nowak OP, Jarosław Kupczak OP, Marcin Lisak OP, Piotr Napiwodzki OP) i prawno-historycznej (Tomasz Wytrwał OP, Tomasz Gałuszka OP, Józef Puciłowski OP). Ta interdyscyplinarność i różnorodność podejść badawczych wydaje się najlepiej ukazywać głębię i bogactwo Prawdy, którą staramy się odkrywać, by dzielić się nią z innymi.

Przez 600 lat nieprzerwanego działania studium mury zakonnej uczelni opuściło wielu wybitnych dominikanów, spośród których należy wspomnieć o takich osobowościach jak: Jan Biskupiec z Opatowca, Albert z Siecienia, Melchior z Mościsk, Fabian Birkowski, Abraham Bzowski, Romuald Kostecki, Bernard Przybylski, Albert Mieczysław Krąpiec, Joachim Kazimierz Badeni.

Tom ukazał się nakładem Wydawnictwa „W drodze".

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda