Home WiadomościArchiwum Dominikanie: Rozpoczęcie roku akademickiego w Kijowie

Dominikanie: Rozpoczęcie roku akademickiego w Kijowie

Redakcja
5 wrzenia 2011 roku został zainaugurowany nowy rok akademicki w Instytucie św. Tomasza z Akwinu w Kijowie. W roku akademickim 2011/2012 naukę rozpoczęło w nim 25 studentów na studiach stacjonarnych, i tyleż samo na zaocznych kursach katechetycznych
Uroczystą Eucharystię celebrował abp Piotr Malczuk, niedawno mianowany ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej.

W homilii skierowanej do studentów i grona profesorskiego, zwracał uwagę na potrzebę całościowej formacji osobowości studenta, której nie możemy ograniczyć jedynie do przekazania wiedzy.

Następnie społeczność akademicka wysłuchała wykładu o. Pawła Krupy OP, dyrektora Instytutu Tomistycznego z Warszawy: „Asceza czy zabawa? Studiowanie w tradycji dominikańskiej”. Pod nieobecność prelegenta, który nie mógł przyjechać, wykład odczytał o. Wojciech Surówka OP, nowo mianowany dyrektor Instytutu.

W roku akademickim 2011/2012 w Instytucie św. Tomasza na pierwszym roku rozpoczęło naukę 25 studentów na studiach stacjonarnych, i tyleż samo na zaocznych kursach katechetycznych. Placówka ta zajmuje ważne miejsce w życiu Kościoła lokalnego i społeczeństwa Ukrainy.

Od samego początku swojego istnienia, czyli od 19 lat, Instytut jest prowadzony przez braci dominikanów z Wikariatu św. Michała Archanioła, pracujących na terytorium Rosji i Ukrainy. Większość z nich pochodzi z Polskiej Prowincji, jednak są wśród nich również bracia z Ukrainy, Rosji i Francji.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda