Home WiadomościArchiwum Dominikowice: Pionierska strona postulatu saletyńskiego

Dominikowice: Pionierska strona postulatu saletyńskiego

Redakcja
Dnia 21 grudnia 2010 roku ruszyła zupełnie nowa, pionierska strona postulatu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów pod nazwą www.postulat.saletyni.pl. Witryna ta powstała z inicjatywy 14 postulantów, którzy od września br. odbywają swój pierwszy etap formacji saletyńskiej w Dominikowicach, w parafii Kobylanka k. Gorlic.

 
Postulat jest pierwszym etapem ośmioletniej formacji i trwa jeden rok. W tym czasie bracia postulanci rozeznają swoje powołanie, poznają sens objawienia Matki Bożej w La Salette, Zgromadzenie i jego działalność, a także samych siebie na modlitwie i w pracy, pod okiem przełożonych.

Jak podkreślają Autorzy nowopowstałej strony postulatu – Wielu uważa, że życie w zakonie jest pełne tajemnic i niejasności. Ta witryna zaspokoi głód wiedzy na temat życia postulantów. Serdecznie zatem gratulujemy tej cennej inicjatywy i zapraszamy wszystkich do licznego odwiedzania.

Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda