Home WiadomościArchiwum Duszpasterze apelują o uchylenie zapisów ustawy dopuszczającej picie alkoholu na stadionach

Duszpasterze apelują o uchylenie zapisów ustawy dopuszczającej picie alkoholu na stadionach

Redakcja

Diecezjalni i zakonni duszpasterze trzeźwości apelują o uchylenie zapisów ustawy dopuszczającej picie alkoholu na stadionach. Podczas wiosennej sesji duszpasterstwa trzeźwości, która zakończyła się wczoraj w Zakroczymiu, diecezjalni i zakonniduszpasterze trzeźwości wyrazili swoje poparcie dla Apelu Zespołu Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski z dnia 17 lutego 2009 r.

Bp Tadeusz Bronakowski, delegat Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości, podkreślił w nim, że z niepokojem przyjął informację o przegłosowaniu przez Sejm RP ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która w Art. 8. umożliwia handel alkoholem podczas imprez masowych, do których zaliczone zostały wydarzenia odbywające się na stadionach piłkarskich.

"Prosimy o modlitwę i wielkopostną ofiarę w intencji ochrony młodzieży przed szkodliwymi skutkami tej ustawy oraz o uchylenie jej zapisów przez PT Senatorów i Posłów RP" – piszą duszpasterze trzeźwości. Z apelem tym zwrócili się także obecni na sesji świeccy apostołowie trzeźwości reprezentujący swoje ruchy i stowarzyszenia.

Przypomnijmy, że trwa 42. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Towarzyszy mu hasło "Troska o trzeźwość – troską o życie". Od kilkunastu lat Zespół ds. Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski proponuje, aby tydzień ten obejmował ostatnie dni karnawału, aby zachęcić do umiarkowania podczas zabaw, często połączonych z piciem dużych ilości alkoholu. Z kolei początek Wielkiego Postu, ma zachęcić do podjęcia wielkopostnych postanowień abstynencji.

BP KEP

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda