Home WiadomościArchiwum Strona internetowa cystersów

Strona internetowa cystersów

Redakcja

Z radością informujemy, że ruszyła strona internetowa Opactwa Cystersów w Wąchocku. Jest to jedno z czterech Opactw Polskiej Kongregacji Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata.

Duchowość cystersów jest oparta na pierwotnej Regule św. Benedykta. Cystersi wywarli wielki i nieprzemijający wpływ na kulturę Europy, tak w sensie duchowym, religijnym, naukowym, jak i materialnym. Opactwo w Wąchocku dzięki swym burzliwym dziejom i niezaprzeczalnemu pięknu stanowi obiekt godny uwagi.

Podjęta inicjatywa jest próbą odpowiedzi na potrzeby współczesnego człowieka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o historii naszego romańskiego klasztoru, naszym sposobem życia, wskazówkami dla poszukujących swojej drogi życia.

Zabytkowy kompleks klasztorny przyciąga rzesze pasjonatów architektury romańskiej, turystów i pielgrzymów. Wszystkich ich z radością witamy i zapraszamy do wejścia klimat ciszy i modlitwy.

Zapraszamy na www.wachock.cystersi.pl

fr. Bruno O.Cist.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda