Dwaj redemptoryści zabici w Kolumbii

Dwaj współbracia redemptoryści zostali zamordowani w poniedziałek 16 marca w Kolumbii. Są to Ojcowie Jesús Ariel Jiménez Soto (lat 46) i Gabriel Fernando Montoya Tamayo (lat 41), z Prowincji Bogota, posłani do pracy we wspólnocie w La Pascua w Wikariacie Apostolskim Puerto Carreño. Wydaje się, że motywem zabójstwa była kradzież.

Dowiedzieliśmy się także, że bp Ramón Mantilla Duarte (lat 83), emerytowany biskup diecezji Ipiales, Kolumbia, i z tej samej Prowincji Bogota, zmarł w wyniku raka płuc.

Prosimy Was o pamięć i modlitwę za tych naszych drogich współbraci, za ich rodziny i za Prowincję Bogota.


List Ojca Generała do Przełożonego Prowincjalnego Bogoty:

Drogi Ojcze Prowincjale,

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o gwałtownej śmierci Ojców Ariela Jiméneza i Gabriela Montoya. W imieniu Zgromadzenia pragnę wyrazić nasze najszczersze kondolencje współbraciom z Prowincji Bogota, zwłaszcza tym, którzy posługują w Wikariacie Vichada. Nasze uczucia obejmują także krewnych i przyjaciół Ojców.

W ciągu kilku chwil my, członkowie wspólnoty Kurii Generalnej, zgromadziliśmy się, aby odprawić mszę. Będziemy prosić Jezusa Chrystusa, Pierwszego Misjonarza, aby przemienił ból kolumbijskich redemptorystów w nadzieję i coraz głębsze zaangażowanie na rzecz opuszczonych ubogich.

Podzielamy także ból Prowincji po śmierci bpa Ramona Mantilla. Niech Dobry Pasterz przyjmie go do swojej chwały.

Brat w Chrystusie Odkupicielu
Józef Tobin CSsR

www.redemptor.pl