Home WiadomościArchiwum Erytrea wciąż wydala misjonarzy

Erytrea wciąż wydala misjonarzy

Redakcja

Władze Erytrei wydaliły ze swego terytorium troje kolejnych misjonarzy. Ks. Flavio Paoli, ks. Angelo Ragazzo SDB oraz siostra Maria Donata Moruzzi FDGBP otrzymali oni ustny nakaz opuszczenia kraju i 15 listopada powrócili do Włoch. Czwarta misjonarka, s. Lucia Andrioletti FDGBP, wyjechała wcześniej, ponieważ nie przedłużono jej wizy pobytowej.

Protest w tej sprawie wystosowali biskupi regionu, którzy całe zajście nazwali próbą „osłabienia Kościoła”. Jednocześnie wskazali, że takie działania rządu stanowią pogwałcenie międzynarodowych umów. Podobny przypadek zdarzył się w Erytrei w zeszłym roku. Czternastu misjonarzom i misjonarkom odmówiono wtedy przedłużenia pobytu.

Decyzje maoistowskich władz wymierzone są w działania zagranicznych misjonarzy. Choć od dawna w Erytrei łamana jest wolność religijna, w ciągu ostatniego roku ataki na chrześcijan przybrały na sile. Wyznawcy Chrystusa są więzieni i zmuszani do wyrzeczenia się swej wiary. Do wojska wcielani są księża.

16 sierpnia 2007 r. władze nakazały Kościołowi katolickiemu zrzeczenie się na rzecz Ministerstwa Dobra Społecznego i Pracy wszystkich struktur społecznych, takich jak szkoły, przychodnie, sierocińce oraz ośrodki kształcenia kobiet. Jeszcze wcześniej nakazały niektórym zgromadzeniom zakonnym przygotowanie do pracy w tym kraju miejscowego duchowieństwa.

za: www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda