Home WiadomościArchiwum Ewangelizacja w Bytomiu na lekcjach religii

Ewangelizacja w Bytomiu na lekcjach religii

Redakcja
W dniach 09-11.03 oraz 23-27.03 Młodzież Franciszkańska Tau z Bytomia dzięki otwartości najbardziej znanego katechety w mieście p. Adama Maniury udała się do dwóch bytomskich liceów (I oraz IV L.O.) w celu ewangelizacji.

Na lekcjach religii członkowie wspólnoty mówili o roli kobiety i mężczyzny w Kościele, radykalizmie w wierze, zakochaniu, pielgrzymowaniu, ale przede wszystkim o wspólnocie. Warto podkreślić, że celem ewangelizacji nie była jedynie troska o powiększenie wspólnoty, ale głównie dzielenie osobistą wiarą i wiedzą.

Osoby uczestniczące w akcji wielokrotnie wspominały o tym, ze przeżyły swego rodzaju rekolekcje. Budująca w tym względzie była dla nich postawa wspólnoty, która mocno zaangażowała się w to zadanie – na każdej z lekcji było obecnych nawet 6-7osób. Studenci nierzadko rezygnowali z obecności na obowiązkowych wykładach i ćwiczeniach, aby wspomóc to dzieło. Pozostali członkowie wspólnoty, którzy z powodu obowiązków zawodowych i osobistych nie mogli być obecni w szkołach, wspierali akcję modlitwą.

Wspólnota zapraszała uczniów na spotkania dla sympatyków, które będą się odbywały w każdy piątek o godz.17:00 w domu katechetycznym parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Bytomiu oraz na nocną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. W najbliższym czasie planowana jest również akcja ewangelizacja w klasach maturalnych w I L.O. w Bytomiu, w których religii uczy br. Sebastian Majcher.

Biuro Prasowe Kapucynów

Więcej na stronie Prowincji Krakowskiej Kapucynów.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda