Home WiadomościArchiwum Film: Żyjmy duchem św. Franciszka

Film: Żyjmy duchem św. Franciszka

Redakcja
091103a.jpg Film "Żyjmy duchem św. Franciszka", który w tym roku zdobył nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie, jest już do nabycia we Franciszkańskim Centrum dla Europy Wschodniej i Azji Północnej w Warszawie. "Może być wykorzystywany w pracy dydaktycznej i duszpasterskiej" – przekonuje autor dzieła Sylwester Jesionkiewicz.

Film przypomina niektóre wątki z życia św. Franciszka. Rozpoczyna się od powołania asyżanina do odbudowy Kościoła.

Myślą przewodnią filmu są wybrane wypowiedzi Jana Pawła II z jego sześciu pielgrzymek do Asyżu, Greccio i Alwerni. W filmie usłyszymy również wybrane teksty Biedaczyny z Asyżu – fragmenty "Testamentu" i "Pochwały stworzeń".

"Przesłanie św. Franciszka oraz nauczanie sługi Bożego Jana Pawła II są zawsze aktualne" – zapewnia autor.

Sylwester Jesionkiewicz film zadedykował Rodzinie franciszkańskiej w Polsce z okazji jubileuszu 800-lecia zatwierdzenia Reguły św. Franciszka. "Cieszę się, że w ten sposób mogę włączyć się w obchody jubileuszowe" – wyznaje reżyser. Czas trwania filmu: 19,35.

Rok jubileuszowy kończy się 29 listopada 2009 r., w uroczystość
Wszystkich Świętych Franciszkańskich. Tego dnia przypada również 30.
rocznica ogłoszenia św. Franciszka patronem ekologów przez Jana Pawła II.

jms

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda