Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Boliwia: Św. Maksymilian w Cochabambie

Franciszkanie – Boliwia: Św. Maksymilian w Cochabambie

Redakcja
Parafia obsługiwana przez naszą franciszkańską wspólnotę w Cochabambie, ma dwóch patronów, mianowicie "Virgen del Carmen y San Maximiliano Kolbe", czyli Matkę Bożą z Góry Karmel, pospolicie zwaną Matką Bożą Szkaplerzną oraz naszego współbrata, świętego Maksymiliana.

 
Mając na uwadze Rok kolbiański, a także pod wpływem chęci przybliżenia naszym wiernym postaci św. Maksymiliana zwróciliśmy się do ojca gwardiana z Niepokalanowa, o. Stanisława Piętki z prośbą o relikwie i bardzo szybko je otrzymaliśmy. Dokładnie poprosiliśmy o dwie.

Jedne z nich zostały już wystawione do okazywania czci w kościele parafialnym w Quinatnilli, dokładnie 10 października. Wybraliśmy tę datę, rocznicę kanonizacji, do obchodzenia uroczystości w parafii, gdyż kiedy przypada liturgiczne wspomnienie naszego świętego, w Cochabambie są organizowane obchody ku czci Matki Bożej  "Virgen de Urqupiña", co związane jest z masowym uczestnictwem wiernych we wskazanym święcie. Drugie relikwie natomiast zostaną umieszczone w ołtarzu nowego kościoła w Esmeraldzie.

Uroczystości odpustowe zostały poprzedzone triduum, w zorganizowaniu którego bardzo pomocne były grupy parafialne oraz Siostry Misjonarki Ojca Kolbego. Przy tej okazji wydaliśmy mały modlitewnik oraz na czternastu planszach (banerach) przedstawiliśmy dzieje życia, męczeńskiej śmierci oraz posłannictwa naszego patrona.

o. Dariusz Mazurek OFMConv, gwardian

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda