Home WiadomościArchiwum Bracia Mniejsi: Spotkali się w Stockholmie

Bracia Mniejsi: Spotkali się w Stockholmie

Redakcja
W dniach 25 – 28 października na wyspie Lidingö w Stockholmie odbyło się spotkanie wszystkich księży pracujących na terenie Szwecji z biskupem. Ze wspólnoty z Västerås (Bracia Mniejsi), o. Natan wraz z o. Witoldem pojechali tylko na jeden dzień (27.10.2010).

 
Na całym spotkaniu nasza Prowincja zakonna reprezentowana była przez braci z Borås. Mieliśmy możliwość spotkać się z biskupem oraz z innymi kapłanami – szczególnie pochodzącymi z Polski. Wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego udziału młodzieży w życiu kościoła katolickiego w Szwecji oraz wykładu dotyczącego problemu alkoholizmu wśród młodych ludzi. O godz. 16.30 koncelebrowaliśmy Eucharystię z braćmi w kapłaństwie. Po Mszy św. była  uroczysta kolacja, po której ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 kapłanów pracujących w Szwecji. Były obecne również wszystkie trzy gałęzie naszego Zakonu, bowiem tak bracia konwentualni jak i kapucyni mają również klasztory na terenie Szwecji. 1/3 kapłanów pracujących tu w Szwecji pochodzi z Polski, dlatego też często było słychać język polski na tym spotkaniu.

Witold Młodkowski OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda