Home WiadomościArchiwum Franciszkanie czekają na inwestora dla TV Puls

Franciszkanie czekają na inwestora dla TV Puls

Redakcja

Franciszkanie szukają inwestora dla TV Puls. Po ogłoszonym wczoraj wycofaniu się z telewizji koncernu News Corporation, kontrolowanego przez amerykańskiego potentata medialnego Ruperta Murdocha, stacja pilnie potrzebuje nowego inwestora.

Warszawska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanie) ma większość udziałów w TV Puls.

W ogłoszonym wczoraj oświadczeniu News Corporation informuje, że koncern Murdocha wycofuje się z TV Puls, sprzedając swoje udziały franciszkanom i Dariuszowi Dąbskiemu, prezesowi tej stacji. Większościowymi udziałowcami telewizji pozostają franciszkanie (po wczorajszych zmianach zwiększając udziały z 51 do 60 proc.) i prezes Dąbski (którego stan posiadania zwiększa się z 5 do 49 proc. udziałów).

Decyzja Murdocha zaskoczyła nas – przyznał w rozmowie z KAI o. Mirosław Bartos, przełożony warszawskiej prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych.

Obecnie podstawowym zadaniem stacji jest szukanie nowego inwestora. „Bez niego TV Puls nie ma szans” – przyznał franciszkanin w rozmowie z KAI. Dodał, iż nie będzie to łatwe ponieważ sytuacja na rynku finansowym jest ciężka. „Nikt w dzisiejszych czasach nie jest w stanie przewidzieć jak długo potrwają nasze starania” – mówi o. Bartos.

Zadanie znalezienia nowego inwestora franciszkanie powierzą prezesowi Dąbskiemu. „Cały czas mamy nadzieję, że będziemy robić telewizję o charakterze zgodnym z zapisem w koncesji, a więc prorodzinną i familijną” – deklaruje zakonnik w rozmowie z KAI.

za www.niedziela.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda