Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Jastrzębie-Zdrój: Pożegnanie misji medycznej

Franciszkanie – Jastrzębie-Zdrój: Pożegnanie misji medycznej

Redakcja
W Jastrzębiu-Zdroju żegnano grupę lekarzy i wolontariuszy, którzy w ramach projektu medycznego i edukacyjnego 20 lutego wylatują do Paragwaju. Tam będą pomagać franciszkanom, misjonarzom z Polski.
O szczęśliwą podróż i pomyślny przebieg misji lekarzy modlili się członkowie rodzin, znajomi i pacjenci podczas mszy św. w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju 13 lutego br.

 
"Modlimy się za was wyjeżdżających oraz za darczyńców, przyjaciół, ludzi życzliwych naszej misji, którzy przez ostatni czas brali czynny udział przez modlitwę, wsparcie duchowe i materialne a może czasem dobre słowo" – mówił wikariusz krakowskiej prowincji franciszkanów o. Paweł Dybka OFMConv, który przewodniczył Eucharystii.

W skład pięciotygodniowej misji wejdą: lek. Tomasz Pohaba – anestezjolog, lek. Grażyna Adamek- lekarz chorob wewnętrznych, lek. Iwona Ptasiński – pediatra, ks.Wojciech Grzesiak – kapelan szpitala, Bartłomiej Fojcik – wolontariusz.

Idea wyjazdu zrodziła się w ramach duszpasterstwa szpitala po wizycie misjonarza z Paragwaju, pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju o. Grzegorza Adamczyka OFMConv.

Cała ekipa wyjeżdża do Guarambare około 30 km na południowy-wschód od stolicy kraju Asunción. Będą tam pod opieką polskich misjonarzy.

Na misji w Paragwaju pracuje w trzech klasztorach (Asunción, Guarambare, Aregua) dziewięciu polskich franciszkanów, którzy oprócz duszpasterstwa parafialnego zajmują się działalnością wydawniczą oraz apostolstwem Bożego miłosierdzia.

Organizatorzy wyprawy z Jastrzębia-Zdroju oprócz ofiar pieniężnych zebrali leki i urządzenia medyczne, które zawiozą do Guarambare.

Więcej informacji w internecie na: www.to-misja.pl lub www.kapelania.pl.

opd / red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda