Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Kenia: Napad na misję w Limuru

Franciszkanie – Kenia: Napad na misję w Limuru

Redakcja
W nocy z 5 na 6 padziernika około godziny 1.15 franciszkańska misja w Limuru została zaatakowana przez bandytów. Przełożony domu o. Joseph Kuira i brat Ayub Mwenda po napadzie zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami głowy i nóg. Na szczęście ich życie nie jest zagrożone. Złodzieje wyłamali drzwi do drukarni i klasztoru i kilku rabując komputery i sprzęty. Nie jest to pierwszy tego typu atak na kenijską misję franciszkanów.

 
Misjonarze mówią, że takie napady są bardzo trudnym doświadczeniem – kiedy widzi się bandytów z maczetami i łomami można spodziewać się najgorszego, tym bardziej, że wobec większej ilości napastników ochrona, a niekiedy nawet policja jest bezradna. Prosimy o modlitwę na braci pracujących w Afryce.

Miejscowość Limuru jest oddalona od Nairobi o 35 km. Leży na terenie Archidiecezji Nairobi. Celem zasadniczym objęcia tej placówki była myśl umieszczenia tu drukarni w pobliżu stolicy kraju, gdzie łatwiej jest zakupić potrzebne materiały i osiągnąć techników do maszyn. Sprawy te w Ruiri, ze względu na wielką odległość od Nairobi, były utrudnione i załatwianie ich kosztowało wiele cennego czasu. Nad budową budynku na drukarnię i nowego kościoła czuwał tu troskliwie z Seminarium w Nairobi  O. Tadeusz Świątkowski, ówczesny rektor.
 
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda