Home WiadomościArchiwum Jasna Góra: Rycerze Kolumba są w Polsce

Jasna Góra: Rycerze Kolumba są w Polsce

Redakcja
Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba pielgrzymowała w piątek, 8 października na Jasną Górę. Na jej czele przybyli: Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba Carl A. Anderson oraz bp William Lori, biskup Bridgeport (stan Connecticut, USA) i Najwyższy Kapelan Rycerzy Kolumba. Rycerze zgromadzeni w sanktuarium reprezentowali swoje kraje: USA, Kanadę, Meksyk i Filipiny. 

 
Mszy św. odprawionej w języku angielskim o godz. 12.30 przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył bp William Lori. W imieniu Jasnej Góry gości powitał o. Sebastian Matecki, podprzeor sanktuarium.

„Podczas tej Mszy św. poświęciliśmy Zakon Rycerzy Kolumba w Polsce Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej. Jest Ona odzwierciedleniem cech rycerskich czyli miłosierdzia, braterstwa, jedności i patriotyzmu, i takie jest przesłanie do rycerzy w Polsce" – powiedział bp William Lori.

„Przybyliśmy tutaj, żeby być blisko serca Polski, i żeby oddać się Najświętszej Maryi Pannie i z Jej wstawiennictwem działać w Polsce – mówił Carl A. Anderson – W tej chwili liczymy w świecie ok. 1,8 mln członków, w Polsce w tej chwili mamy ok. 1,4 tys. członków i szybkość tego rozwoju jest wielce zadowalająca. Wstąpienie Rycerzy do Polski było spełnieniem obietnicy danej Janowi Pawłowi II".

Zakon Rycerzy Kolumba założył w 1882 roku ks. Michael McGivney. Najważniejsza dla Rycerzy Kolumba jest wierność Kościołowi Katolickiemu i jego misji. Działalność Rycerzy Kolumba to przede wszystkim to działalność charytatywna, obrona życia, wspieranie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

Rycerze Kolumba współpracowali z Ojcem Św. Janem Pawłem II od początku jego pontyfikatu. Na przestrzeni lat współpraca Rycerzy z Ojcem Świętym obejmowała trzy główne dziedziny: komunikację radiowo-telewizyjną, renowację i prace budowlane przy bazylice Św. Piotra w Rzymie, a także finansowanie inicjatyw Ojca Świętego.

Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w roku 2006. Od roku 2008 działają na terenie Polski jako Stowarzyszenie z główną siedzibą w Krakowie.

o. Stanisław Tomoń

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda