Home WiadomościArchiwum Franciszkanie: O. Herrera arcybiskupem w Ekwadorze

Franciszkanie: O. Herrera arcybiskupem w Ekwadorze

Redakcja
Papież Benedykt XVI mianował nowym arcybiskupem metropolitą w Cuenca (Ekwador) 54-letniego o. Luisa Gerardo Cabrerę Herrerę OFM – podało 20 kwietnia Biuro Prasowe Zakonu Braci Mniejszych.

O. Cabrera urodził się w Azogues (Ekwador) 11 października 1955 r. Uczył się w niższym seminarium w Azogues i w Quito. Studia filozoficzno-teologiczne odbywał na Katolickim Uniwersytecie w Ekwadorze. Doktorat z filozofii uzyskał na "Antonianum" w Rzymie. Należy do Zakonu Braci Mniejszych.

Pierwsze śluby zakonne złożył 24 września 1976 r., wieczyste – 4 września 1982 r., święcenia kapłańskie przyjął 8 września 1983 r. W zakonie pełnił następujące urzędy i funkcje: definitora generalnego, prowincjała, wicemagistra i magistra nowicjatu, prowincjalnego animatora powołaniowego, prowincjalnego sekretarza ds. formacji i studiów, kierownika Fakultetu Franciszkańskiego filozofii i teologii w Cardinal Echeverria, definitora prowincjalnego, przewodniczącego Rodziny Franciszkańskiej i dyrektora studiów we Franciszkańskim Centrum Studiów w Quito.

Był także członkiem i konsultorem rady kapłańskiej w Riobamba, wiceprzewodniczącym Papieskiej Konferencji ds. Zakonnych w Ekwadorze, duszpasterzem w w Riobamba, wikariuszem parafii, koordynatorem programu ekumenicznego i dialogu międzyreligijnego przy Konferencji Episkopatu Ekwadoru, wicedziekanem akademickiego związku nauk religijnych na Katolickim Uniwersytecie w Cuenca, wykładowcą filozofii w Cardinal Echeverria, wykładowcą ekumenizmu na Fakultecie Filozoficznym i Teologicznym na Katolickim Uniwersytecie w Quito i w Instytucie Teologicznym Konferencji Episkopatu Ekwadoru.

Biuro Prasowe OFM / wp

Na zdjęciu, o. Luis Cabrera Herrera (pierwszy z lewej) z generałem Zakonu Braci Mniejszych o. José Rodriguezem Carballo OFM (pierwszy z prawej) / fot. OFM Rzym.

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda