Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Paragwaj: Młodzi pod znakiem Bożego Miłosierdzia

Franciszkanie – Paragwaj: Młodzi pod znakiem Bożego Miłosierdzia

Redakcja
5. Spotkanie Młodych pod znakiem Bożego Miłosierdzia zorganizowali polscy misjonarze, franciszkanie w Paragwaju, od 13 do 16 stycznia br. w miejscowści Aregua-Cocue Guazu.
"W spotkaniu wzięło udział około 400 młodych ludzi przybyłych z bardzo wielu miejscowości, czasem bardzo odległych" – relacjonuje polski misjonarz o. Jacek Orzeł OFMConv – "Był to czas modlitwy, refleksji, radości i spotkania z Jezusem i drugim człowiekiem" – podkreśla.

 
Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia sprawowana przy ołtarzu polowym. Młodzież miała okazję wysłuchać wielu konferencji wygłoszonych przez zakonników i osoby świeckie zaproszonych na spotkanie. Był też czas na spowiedź i koncerty zespołów chrześcijańskich.

Areguá to misyjna placówka franciszkańska, gdzie od 2006 roku powstaje Centrum Duchowości Jezusa Miłosiernego. Ośrodek ma być również miejscem pomocy społecznej.

Polscy franciszkanie z prowincji krakowskiej prowadzą misję w Paragwaju od stycznia 1993 roku. Klasztory znajdują się w stolicy kraju Asunción, pobliskim Guarambare oraz w Areguá – Cocué Guazu.

jo / red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda