Home WiadomościArchiwum Oblaci NMP: Beatyfikacja w zasięgu wzroku

Oblaci NMP: Beatyfikacja w zasięgu wzroku

Redakcja
Watykańska Kongregacja do spraw Świętych, w dniu 18 stycznia 2011 roku, obradowala na Zwyczajnym Zgromadzeniu kardynałów i biskupów. Podczas tej sesji zaaprobowała materiały oraz stwierdziła fakt męczeństwa 22 oblatów – Sług Bożych.

 
Na czele owej grupy stał o. Francisco Esteban Lacal – prowincjał. Pozostałych 21 stanowiło grupę członków wspólnoty scholastykatu w Pozuelo de Alarcón (Madryd). Do grupy tej dołączono również świeckiego mężczyznę – Cándido Castán – ojca rodziny, który został uwięziony razem z oblatami w domu scholastykatu i razem z nimi zamordowany.

Istnieje mocno uzasadniona nadzieja, że beatyfikacja – która będzie miała miejsce w madryckiej katedrze – może być celebrowana w bieżącym roku, 2011 – roku 150. rocznicy śmierci św. Eugeniusza de Mazenoda, aby ukazać również tych, którzy żyjąc jego charyzamtem, w prawdziwej wędrówce życia duchowego, mogą dotrzeć do chrześcijańskiej doskonałości i mogą być oficjalnie ogłoszeni świętymi. Jedyną rzeczą, jaka jeszcze brakuje przed celebracjami beatyfikacyjnymi, jest promulgacja dekretu przez papieża. Postulator docenia modlitwy i wsparcie finansowe, jakie otrzymuje.

Joaquín MARTÍNEZ, General Postulator
tłum.: o. Paweł Gomulak OMI

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda