Home WiadomościArchiwum Zmarł ks. Tadeusz Perlik SChr

Zmarł ks. Tadeusz Perlik SChr

Redakcja
Dnia 20 stycznia 2011 r., w godzinach wieczornych w szpitalu w Puszczykowie, Pan powołał do wieczności ks. Tadeusza PERLIKA SChr.
Śp. ks. Tadeusz Perlik SChr urodził się 28 października 1928 r. w Bydgoszczy. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 20 września 1947 r.

 
Dnia 29 września 1948 r. w Puszczykowie złożył pierwszą profesję zakonną, zaś dozgonną 29 września 1951 r. w Poznaniu. Dnia 21 czerwca 1953 r. w Poznaniu przyjął święcenia prezbiteratu z rąk Ks. Bpa Herberta Bednorza. Po święceniach był prefektem Domu Studiów w Poznaniu, sekretarzem Domu Głównego w Poznaniu. Był ojcem duchownym Domu w Ziębicach, następnie dyrektorem Niższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego. Pełnił misję Towarzystwa jako: przełożony domu w Świdnicy, wicerektor domu w Poznaniu, referent powołań i służby ołtarza, rektor domu poznańskiego, przełożony Domu Głównego w Poznaniu. W latach 1970-1990 był ekonomem generalnym Towarzystwa Chrystusowego. W latach 1990-1991 pracował w duszpasterstwie polonijnym w Kanadzie. Po powrocie do Polski zamieszkał w domu zakonnym w Zakopanem, gdzie w latach 1994-1997 był przełożonym. Od 1997 r. rezydował w domu zakonnym w Puszczykowie.
 

 
Dnia 26 stycznia br.(środa) odbędą się w Poznaniu uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza Perlika SChr oraz śp. br. Mieczysława Chmiela SChr.
Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu (ul. Panny Marii 4). Ostatnie pożegnanie w kaplicy pogrzebowej na cmentarzu na Miłostowie w Poznaniu (ul. Gnieźnieńska) rozpocznie się o godz. 14.15.
 
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda