Home WiadomościArchiwum Zmarł br. Mieczysław Chmiel SChr

Zmarł br. Mieczysław Chmiel SChr

Redakcja
Dnia 20 stycznia 2011 r., w godzinach nocnych w szpitalu w Poznaniu, Pan powołał do wieczności br. Mieczysława CHMIELA.
Śp. br. Mieczysław Chmiel SChr urodził się 11 lutego 1927 r. w miejscowości Komarów. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 19 marca 1949 r.

Dnia 29 września 1950 r. w Morasku złożył pierwszą profesję zakonną, zaś dozgonną 29 września 1953 r. w Puszczykowie. Pełnił misję Towarzystwa w: Poznaniu, Bydgoszczy, ponownie w Poznaniu (między innymi jako współpracownik redakcji „Msza Święta"), w Ziębicach (organista, administrator, gospodarz). Pracował przy kościele Św. Katarzyny w Nowym Targu jako katecheta i organista. Od 1980 r. mieszkał w Domu Głównym w Poznaniu, gdzie w latach 1980-1994 pracował w księgarni, natomiast od 1994 r. w redakcji „Miłujcie się". Nieustannie dbał o podnoszenie swoich kwalifikacji; między innymi w Poznaniu ukończył: trzyletni kurs katechetyczny, trzyletni kurs organistowski i trzyletni kurs języka rosyjskiego. W 1968 r. i 1976 r. uczestniczył w Kapitułach Generalnych Towarzystwa Chrystusowego. 
 

 
Dnia 26 stycznia br.(środa) odbędą się w Poznaniu uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza Perlika SChr oraz śp. br. Mieczysława Chmiela SChr.
Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu (ul. Panny Marii 4). Ostatnie pożegnanie w kaplicy pogrzebowej na cmentarzu na Miłostowie w Poznaniu (ul. Gnieźnieńska) rozpocznie się o godz. 14.15.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

Za: www.chrystusowcy.pl
 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda