Home WiadomościArchiwum Franciszkanie – Ukraina: Spotkanie i jubileusz Boryspola

Franciszkanie – Ukraina: Spotkanie i jubileusz Boryspola

Redakcja
W Boryspolu koło Kijowa odbyło się spotkanie wszystkich franciszkanów pracujących na Ukrainie w klasztorach w Kremenczuku, Maćkowcach, Bołszowcach, Lwowie i Boryspolu. Służyło ono podsumowaniu rocznej pracy duszpasterskiej i umocnieniu współpracy między klasztorami tej delegatury Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Na spotkaniu obecny był wikariusz prowincji o. Paweł Dybka OFMConv.

 
W czasie spotkaniu 8 października, bracia odpowiedzialni za działalność duszpasterską wśród młodzieży, rekolekcje i organizację pielgrzymek przedstawili swoje sprawozdania.

Dzień później, w sobotę 9 października bracia świętowali jubileusz dziesięciolecia obecności Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Boryspolu koło Kijowa.

Uroczystości rozpoczęły się prezentacją historii parafii. Po niej była Eucharystia pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kijowsko-żytomierskiej, rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Worzelu bp Witalija Skomorowskiego.

Wspólnota parafialna dziękowała franciszkanom za posługę i składała życzenia jeszcze wielu lat owocnej pracy.

Ukraińska diecezja kijowsko-żytomierska oficjalnie przekazała parafię w Boryspolu krakowskiej prowincji franciszkanów 22 listopada 2000 roku.

Bracia znaleźli wówczas mieszkanie w bloku, które było dla nich klasztorem, aż do zakończenia prac budowlanych przy kaplicy, której budowę rozpoczęli.

Dzisiaj, po dziesięciu latach, mogą cieszyć się owocami swojej pracy duszpasterskiej w postaci wdzięczności prafian, nowymi powołaniami do zakonu i pięknym kościołem wraz z klasztorem.

sp / jms

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda