Home WiadomościArchiwum Franciszkanie: Wiadomości z Chile

Franciszkanie: Wiadomości z Chile

Redakcja
100304d.png Po silnym trzęsieniu ziemi, które w ubiegłą sobotę nawiedziło centralną część Chile, franciszkanie z Delegatury prowincji padewskiej poinformowali , że dzięki Bogu, wszyscy czują się dobrze.
Ziemia, jak dowiadujemy się z informacji, które docierają do nas poprzez środki masowego przekazu, trzęsie się nadal i wzrasta liczna ofiar.
Jeśli chodzi o miejscach w których przebywają bracia, to wiemy, że kościół w Santiago doznał uszkodzeń w swojej strukturze, klasztor natomiast ostał się wstrząsom bez większego uszczerbku

W   Curicò – gdzie niedawno został otwarty nowy klasztor – nie zaobserwowano żadnych poważniejszych szkód; brak natomiast dotychczas informacji na temat stanu klasztoru.

W Copiapò (północna część kraju), zapewne ze względu na sporą odległość od epicentrum, siła trzęsienia ziemi była najmniejsza i nie spowodowała zasadniczo szkód.

Do Pana, któremu dziękujemy za dobre wiadomości na temat losu braci, wznosimy modlitewne wołanie za wszystkie ofiary kataklizmu i za tych, którzy na skutek trzęsienia ziemi nadal cierpią. Łączymy się z nimi w duchu braterskiej solidarności.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda