Home WiadomościArchiwum Franciszkanin biskupem w Pakistanie

Franciszkanin biskupem w Pakistanie

Redakcja

O. Sebastian Francis Shah OFM z Zakonu Braci Mniejszych został mianowany biskupem dla archidiecezji Lahore w Pakistanie. Nominacji 14 lutego br. dokonał papież Benedykt XVI.

Biskup-nominat należy do autonomicznej, franciszkańskiej kustodii św. Jana Chrzciciela w Pakistanie. Urodził się 14 listopada 1957 r. w Padri-Jo-Goth (Sanghar), w pakistańskiej prowincji Sindh. W rodzinnej miejscowości ukończył Khatoon-e-Fatima High School, uzyskał bakalaureat w Government Degree College. Osiem lat pracował jako nauczyciel.

W 1984 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych w Karachi. Studia teologicznie odbywał w latach 1987-1991 w Christ the King Seminary. Pierwsze śluby zakonne złożył 2 sierpnia 1985 r., wieczyste 2 sierpnia 1989 r. Święcenia kapłańskie przyjął 6 grudnia 1991 r.

Pełnił obowiązki magistra postulatu i junioratu w Dar-ul-Naim (1991-1995), wykładowcy w niższym seminarium w Lahore. W latach 1996-1999 kontynuował studia konsultingowe w De La Salle University w Manila. Był magistrem nowicjatu w Karachi, prowincjałem Zakonu Braci Mniejszych w Pakistanie, przewodniczącym Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów w Pakistanie (2003-2005), przełożonym domu formacyjnego w Lahore.

za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda